DEAR READER...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γιε μου πού πας;;;;

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Γιε μου πού πας;;;; Empty Γιε μου πού πας;;;;

Δημοσίευση  cc Δευ Ιουλ 10, 2017 3:03 am

Γιε μου πού πας;;;; %CE%93%CE%B9%CE%B5-%CE%BC%CE%BF%CF%85-%CF%80%CE%BF%CF%85-%CF%80%CE%B1%CF%82;33f613ab-a423-4297-ad8b-a2341a83b4

Κωμωδία των Σαμ Μπόμπρικ, Ρον Κλαρκ με τους Π. Καναράκη, Άβα Γαλανοπούλου, Τ. Γιαννόπουλο,  Ν. Λάμη, Ορφ. Παπαδόπουλο.

Τι συμβαίνει όταν δύο επαρχιώτες γονείς καταφθάνουν στην Αθήνα στο διαμέρισμα του μοναχογιού τους και τον πιάνουν να συζεί με ΤΟΝ φίλο του… «Γιε μου, πού πας;» από τον μετρ της κωμωδίας Βασίλη Θωμόπουλο στο θερινό Αθηνά.

Αν και δε θα είμαι αντικειμενική, καθότι το ίδιο έργο είχα παρακολουθήσει από τον αγαπημένο μου Σπύρο Πούλη το 2000 με άλλο τίτλο βέβαια («Κόκκινο Βελούδο και Στεγνό Καθάρισμα» τότε), οφείλω να ομολογήσω ότι και ο τωρινός θίασος χαρίζει το γέλιο απλόχερα. Ξεχωρίζουν οι Καναράκης και Γιαννόπουλος. Ευχάριστο στο μάτι το σκηνικό και ζωντανή η μουσική επένδυση.
cc
cc

Αριθμός μηνυμάτων : 477
Ημερομηνία εγγραφής : 03/06/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γιε μου πού πας;;;; Empty Απ: Γιε μου πού πας;;;;

Δημοσίευση  John_John Τρι Ιουλ 11, 2017 12:52 pm

Ωραία, δροσερή κωμωδία για θερινό θέατρο. Το πρώτο μέρος εξαιρετικό, στο δεύτερο όμως κρέμασε λίγο. Περίμενα περισσότερο από την κ. Γαλανοπούλου. Σε κάποια φάση πήγε να το γυρίσει σε συγκινητικό, αλλά ευτυχώς το ξεπέρασε γρήγορα.
John_John
John_John

Αριθμός μηνυμάτων : 646
Ημερομηνία εγγραφής : 03/06/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης