DEAR READER...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Υπάρχει κάποιο όριο στο μάκρος των μαλλιών;

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Υπάρχει κάποιο όριο στο μάκρος των μαλλιών; Empty Υπάρχει κάποιο όριο στο μάκρος των μαλλιών;

Δημοσίευση  tith Παρ Ιουν 15, 2012 1:08 am

Φίλες μου έχω την εξής απορία..
"υπάρχει κάποιο όριο στο μάκρος των μαλλιών;"
Η αλήθεια είναι ότι είμαι υπέρ του μακρυού μαλλιού αλλά μήπως αν παραείναι μακρύ χάνει το στυλ του και φαίνεται βαρετό??
είναι της μόδας ακόμα το περσινό "ombre" με ανοιχτές πυρόξανθες άκρες που δίνουν την αίσθηση ότι έχουν ανοίξει απ τον ήλιο ή απλά έχεις να κάνεις βαφή, ούτε εσύ η ίδια θυμάσαι από πότε??
(πρέπει να μου απαντήσετε γιατί έχω σκοπό να κάνω τις εμφανίσεις μου κ δεν θέλω να χαρακτηριστώ ανίδεη και "ντεμοντέ"... κ τρέχουμε και δεν φτάνουμε!!!! lol! )
tith
tith

Αριθμός μηνυμάτων : 6
Ημερομηνία εγγραφής : 12/06/2012
Ηλικία : 39
Τόπος : Maroussi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Υπάρχει κάποιο όριο στο μάκρος των μαλλιών; Empty Απ: Υπάρχει κάποιο όριο στο μάκρος των μαλλιών;

Δημοσίευση  cc Παρ Ιουν 15, 2012 4:03 am

Εγώ χωρίς να είμαι επαγγελματίας θεωρώ ότι δεν υπάρχει όριο μάκρους μαλλιών και ότι είναι ανάλογα με το τι πάει στην καθεμιά....
Γενικά αυτό που ακούω χρόνια είναι ότι το Ultra Chic All time classic Haircut είναι αυτό που ακουμπά τους ώμους...όμως κ γω είμαι φαν του μαρυού μαλλιού...ιδίως αν είναι σωστά κομμένο χωρίς ουρες, ταλαιπωρημένες άκρες κλπ..Βέβαια, δε μιλάμε για υπερβολές...μαλλί μέχρι τα οπίσθια διοτί δε μπορώ ούτε να το βλέπω...

Τώρα όσον αφορά στο χρώμα ombre που είπες, εννοείς το στυλ Κοκκίνου (πυρόξανθο με εντονη μαύρη ρίζα??)? Πέρυσι έκανε μεγάλο μπαμ το look αυτό...δεν ξέρω όμως κατά πόσο είναι κ φέτος στη μόδα...
Ελπίζω να μας διαφωτίσουν σύντομα οι ειδικοί..
cc
cc

Αριθμός μηνυμάτων : 477
Ημερομηνία εγγραφής : 03/06/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Υπάρχει κάποιο όριο στο μάκρος των μαλλιών; Empty Απ: Υπάρχει κάποιο όριο στο μάκρος των μαλλιών;

Δημοσίευση  antria Παρ Ιουν 15, 2012 6:19 am

cc έγραψε:Εγώ χωρίς να είμαι επαγγελματίας θεωρώ ότι δεν υπάρχει όριο μάκρους μαλλιών και ότι είναι ανάλογα με το τι πάει στην καθεμιά....
Γενικά αυτό που ακούω χρόνια είναι ότι το Ultra Chic All time classic Haircut είναι αυτό που ακουμπά τους ώμους...όμως κ γω είμαι φαν του μαρυού μαλλιού...ιδίως αν είναι σωστά κομμένο χωρίς ουρες, ταλαιπωρημένες άκρες κλπ..Βέβαια, δε μιλάμε για υπερβολές...μαλλί μέχρι τα οπίσθια διοτί δε μπορώ ούτε να το βλέπω...

Τώρα όσον αφορά στο χρώμα ombre που είπες, εννοείς το στυλ Κοκκίνου (πυρόξανθο με εντονη μαύρη ρίζα??)? Πέρυσι έκανε μεγάλο μπαμ το look αυτό...δεν ξέρω όμως κατά πόσο είναι κ φέτος στη μόδα...
Ελπίζω να μας διαφωτίσουν σύντομα οι ειδικοί..


εχουμε πολλα να πουμε ! το θεμα ειναι απο που να αρχισω με τοσεσ ερωτησεις !!!! χαχαχ !!! κοιταξτε να δειτε το θεμα ειναι απλο .... το μακρος των μαλλιων εχει να κανει με την ιδιοσυγκρασια και το στυλ του καθενος.... δεν υπαρχει σωστο και λαθος !!!!!! για το θεμα μακρος ... ομως υπαρχει σωστο κ λαθος εαν ειναι κοντο το μαλλι για παραδειγμα.. και το εχει καταξανθο και ειναι καμενο απο τις πολλεσ τεχνικες εργασιες καθολου ενυδατομενο , τι να το κανεις το στυλ να το βρασω !!!!!!!!!! επισης τι να το κανω εαν εχει καποια μακρυ μαλλι και το εχει για λλι μια φορα κατεστραμενο μμονο κα μονο επιδι εχει λοξα να εχει μακρια μαλια ! ... οποια μπορει να εχει μαλλια περιποιημενα κα ενυδατομενα ανεξαρτητος το μακρος ειναι αψογη! οσο για τη βαφη ! σχετικο ειναι παλι αυτο ! κριση εχουμε ριζα αμπας και βγει δεν τρεχει κ τιποτα ! μιν ανχονεστε παλι στη μοδα θα ειναι διοτι χρηματα δεν περισευουν και στην μοδα να μην ειναι θα γεινει απο μονο του !!!!!!!!!! χαχαχαχ για αυτο μην τρελενεστε στην μοδα πειτε οτι ειναι κ εισται κ μεσα στα πραγματα χωρις πολλες πολλες λεπτομεριες! χαχαχα sunny sunny sunny sunny Smile Smile Smile Smile Smile φιλιαααααα με εκτιμηση και σεβασμο σε ολες τις γυναικες για να μην εσθανοντε ασχημα με την τσεπη τους! η πιθανη μελοντικη σας κομμωτρια!
antria
antria

Αριθμός μηνυμάτων : 128
Ημερομηνία εγγραφής : 05/06/2012
Ηλικία : 40
Τόπος : kallithea

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Υπάρχει κάποιο όριο στο μάκρος των μαλλιών; Empty Απ: Υπάρχει κάποιο όριο στο μάκρος των μαλλιών;

Δημοσίευση  cc Παρ Ιουν 15, 2012 8:26 am

ωραια το εθεσες....ευχαριστουμε
cc
cc

Αριθμός μηνυμάτων : 477
Ημερομηνία εγγραφής : 03/06/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Υπάρχει κάποιο όριο στο μάκρος των μαλλιών; Empty Απ: Υπάρχει κάποιο όριο στο μάκρος των μαλλιών;

Δημοσίευση  antria Παρ Ιουν 15, 2012 10:32 am

cc έγραψε:ωραια το εθεσες....ευχαριστουμε
ειμαι παντα εδω στην διαθεση σας για οποια απορια εχετε ! Surprised Surprised Surprised Surprised Surprised I love you I love you I love you I love you afro afro
antria
antria

Αριθμός μηνυμάτων : 128
Ημερομηνία εγγραφής : 05/06/2012
Ηλικία : 40
Τόπος : kallithea

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης