DEAR READER...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ψέμα στο Ψέμα…

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Ψέμα στο Ψέμα… Empty Ψέμα στο Ψέμα…

Δημοσίευση  cc Παρ Φεβ 23, 2018 12:05 am

Ψέμα στο Ψέμα… Mm?id=2060826

Κωμωδία του Άντονι Νίλσον με τους Π. Φιλιππίδη, Π. Χαϊκάλη, Κ. Τριανταφυλλόπουλο κ.α.

Περίπου δέκα χρόνια μετά στο θέατρο Μουσούρη, το ίδιο έργο με τους ίδιους πρωταγωνιστές…
Είχα τη χαρά να παρακολουθήσω τη συγκεκριμένη παράσταση το 2006 με το δίδυμο Φιλιππίδη – Χαϊκάλη να με έχουν κερδίσει κυριολεκτικά. Μόνο που τότε ήταν πλαισιωμένοι από κάπως καλύτερο κάστινκ, όπως η Ν.Ορφανού, η Μ.Ζαροκώστα και ο Ηλ.Λογοθέτης, κάτι που ανέβαζε λίγο παραπάνω τον πήχη. Ο βασικός λόγος που ξαναπαρακολούθησα τη συγκεκριμένη παράσταση ήταν για να δω κατά πόσο έχει διαφοροποιηθεί το γούστο μου τόσα χρονιά μετά. Ομολογώ ότι και πάλι διασκέδασα με την ψυχή μου!
Πράγματι οι κ.Φιλιππίδης – Χαϊκάλης είναι δύο εξαιρετικοί κωμικοί ηθοποιοί και αγαπούν αυτό που κάνουν. Το έργο είναι πια δικό τους και δείχνουν επί σκηνής πόσο καλά το έχουν δουλέψει.
Το σκηνικό οικείο, ζεστό και λειτουργικό.. Οι ατάκες πάνε κι έρχονται, οι κινήσεις, οι μορφασμοί.. όλα συντελούν στο να απολαύσει κάποιος μια γνήσια αγγλική κωμωδία. Ο υπόλοιπος θίασος δε θα έλεγα ότι με κέντρισε ιδιαίτερα, όπως ο παλαιότερος, αλλά έκαναν όλοι την προσπάθειά τους να σταθούν αξιοπρεπώς. Το μόνο που ενδεχομένως να με ξένισε ήταν οι βωμολοχίες που θα μπορούσαν να ήταν λιγότερες ή όχι τόσο έντονες, δεδομένου ότι το έργο το παρακολουθούν συχνά και παιδιά. Σε γενικές γραμμές πάντως, ο απόηχος ήταν θετικός και με το παραπάνω.
cc
cc

Αριθμός μηνυμάτων : 477
Ημερομηνία εγγραφής : 03/06/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ψέμα στο Ψέμα… Empty Απ: Ψέμα στο Ψέμα…

Δημοσίευση  John_John Δευ Φεβ 26, 2018 2:19 pm

Πολύ καλή κωμωδία, με πολύ καλό ρυθμό και άφθονο γέλιο. Θα περίμενα κάτι καλύτερο από τους ηθοποιούς που πλαισιώνουν τους πρωταγωνιστές. Κατά τα άλλα από τις πολύ καλές κωμωδίες που έχω δει!
John_John
John_John

Αριθμός μηνυμάτων : 646
Ημερομηνία εγγραφής : 03/06/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης