DEAR READER...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Aleria (εστιατόριο)

Πήγαινε κάτω

Aleria (εστιατόριο) Empty Aleria (εστιατόριο)

Δημοσίευση  John_John Δευ Ιουλ 08, 2013 9:43 am

Aleria (εστιατόριο) Large_90_ang

Όμορφος χώρος - αυλή που σε προδιαθέτει πολύ όμορφα. Η αλήθεια είναι ότι τα δύο πρώτα πιάτα που δοκιμάσαμε ήταν εξαιρετικά σε γεύση αλλά από ποσότητα πολύ μικρά. Τα κυρίως ήταν ελαφρώς καλύτερα αλλά πάλι λίγα. Η ποιότητα εξαιρετική αλλά χάσαμε την ποσότητα. Έχω φάει και σε άλλα μαγαζιά με τα τεράστια πιάτα και τις μικροσκοπικές μερίδες αλλά εδώ ήταν ενοχλητικά μικρές οι ποσότητες, που κατά την προσωπική μου εκτίμηση είναι αντίθετη στην Ελληνική νοοτροπία και κουλτούρα. Το τελευταίο το αναφέρω γιατί η κουζίνα του θεωρείται σύγχρονη Ελληνική. Η τιμή ήταν πάνω από 50 € το άτομο με κρασί και γλυκό. Θα ξαναπήγαινα μόνο αν ήξερα ότι θα ήταν πολύ πιο οικονομικό ή αισθητά μεγαλύτερες οι μερίδες. Και θα ξαναγράψω για να μην παρεξηγηθώ ότι δεν έχω πρόβλημα με τις μικρές μερίδες αλλά άλλο οι μικρές και άλλο οι ενοχλητικά μικρές μερίδες. Για κυρίως πάμε. Όχι για γευσιγνωσία. Ορεκτικό 2 μπουκιές... Mad  Δεν θεωρώ σωστό το να φεύγει κάποιος πεινασμένος ή να πρέπει να φάει όλο το ψωμί για να φουσκώσει και να ξεχαστεί.
Τέλος να αναφέρω ότι δεν υπήρχε καμία από τις ετικέτες κρασιού που δοκιμάζουμε συνήθως (αυτό δεν το θεωρώ απαραίτητα κακό) και έτσι δοκιμάσαμε κάτι καινούριο (Ευχές) που μας άρεσε πολύ.
John_John
John_John

Αριθμός μηνυμάτων : 646
Ημερομηνία εγγραφής : 03/06/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης